pojištění vozidel
logo top
Partneři
ALLIANZ
AXA
ČESKÁ POJIŠŤOVNA
ČPP
ČSOB
DIRECT
GENERALI
HASIČSKÁ VZÁJEMNÁ POJIŠŤOVNA
KOOPERATIVA
SLAVIA POJIŠŤOVNA
UNIQA
Poradna

Jindra Regulová - dobrý den máme uzavřenou pojistk 3.5.2015 chceme ji vypovědět, do kterého data musíme zaslat písemnou výpověd...
Agentura Kryštof s.r.o. - Dobrý den, obchodní vztah znamená, že by mělo byt založeno na psané smlouvě či dohodě. Že majitel souhlasí,...
Dušan - Dobrý den, koupil jsem auto od šéfa které je na leasing, ja mu dal peníze za celé auto ale on ho ještě splácí....
Jiří - Dobrého dne přeji Fungují stále tyto stránky? Děkuji
AGENTURA KRYŠTOF s.r.o. - Vážený pane Ducháč, AXA pojišťovna již v loňském roce přešla pod UNIQA pojišťovna, která ji koupila a která...
Jaromír Ducháč - Nemohu navázat spojení s pojišťovnou AXA. Potřebuji částku zák. odpovědnosti pro letošní platbu a zelenou kartu....

Více
 

Kontakt - Agentura Kryštof

Pro objednávku pojištění či pouhé zjištěni sazeb povinného ručení klikněte zde.


TELEFON: 777 91 97 91, 608 33 11 00 (PO-PÁ 8:00-18:00)

Agentura Kryštof s.r.o., Jesenická 3071, 787 01 Šumperk
IČ: 278 47 268
email: sumperk@agenturakrystof.cz, info@agenturakrystof.cz
ICQ: 428 684 890 (Agentura_Krystof)


INFOLINKY POJIŠŤOVEN

ALLIANZ: 241 170 000
AXA: 292 292 292
ČESKÁ POJIŠŤOVNA: 241 114 114 (nepřetržitě)
ČPP: 957 444 555 nebo 1224
ČSOB: 466 100 777
DIRECT: 221 221 221
GENERALI: 244 188 188
HASIČSKÁ VZÁJEMNÁ POJIŠŤOVNA: 222 119 119
KOOPERATIVA: 957 105 105 (nepřetržitě)
SLAVIA POJIŠŤOVNA: 255 790 111, 1224 - linka pomoci řidičů
UNIQA: 488 125 125


Pokud máte připomínky k čemukoli týkající se agentury nebo těchto stránek, prosím, zcela bez ostychu nám je zde sdělte...


Vložení vzkazu







Agentura Kryštof - 06.01.2009 (15:44:00)
Vážený pane Martine K.,
podle sdělení Ministerstva dopravy lze neexistující (rozebrané, zlikvidované) vozidlo trvale vyřadit z registru vozidel ve správním řízení, dle § 13 odst. 1 zákona č. 56/2001 Sb. Pokud motorové vozidlo zaniklo, je rozhodující datum 1.5.2004, kdy začal platit zákon o ekologické likvidaci. Při likvidaci vozu do tohoto data je možné s občanem zahájit správní řízení, kde do protokolu vysvětlí, jak vozidlo zaniklo a zároveň sdělí, že údaje jsou pravdivé a je si vědom občanskoprávní i trestněprávní odpovědnosti. Před vydáním rozhodnutí správní orgán zjišťuje, zda po 1.5.2004 vozidlo nemělo ani jednou sjednané povinné ručení či ani jednou nebyla provedena STK. Pokud budou splněny všechny výše uvedené podmínky, je možné vydat rozhodnutí o trvalém vyřazení.
Zatajovat pojištění na úřadě nemá smysl, protože si to přes ČKP mohou ověřit, zda na daném vozidlo bylo pojištění sjednáno či ne. Spíše jim vysvětlete, že jste si pojištění sjednal pouze ze strachu z pokuty od ČKP a že jste o podmínce nepojištění nevěděl. Pokud jste si pojištění sjednal až dnes, měli by to přejít a vozidlo vyřadit, vzhledem k mediálnímu humbuku takových lidí bude zřejmě víc, jelikož každý má nyní strach z pokuty za každý den, kdy vozidlo nebude pojištěno.
Agentura Kryštof - 06.01.2009 (15:36:31)
Vážený pane Oto,
neznáme příslušné zákony na Slovensku, takže nevíme, zda jsou schopni Vám vystavit protokol o ekologické likvidaci i v SR. Pokud by Vám protokol vystavili na Slovensku a měl by stejné náležitosti jako v ČR, pak můžete nechat vozidlo zvrakovat v SR a do ČR jej přijet pouze trvale vyřadit z registru. Pokud ne, pak můžete zkusit v ČR zažádat o trvalé vyřazení vozidla na základě prohlášení, že vozidlo budete provozovat jiným způsobem než provozem na pozemních komunikacích. Nikde však v zákoně není specifikováno, co "jiný způsob" znamená, je to na posouzení daným úředníkem, zda Vám vozidlo vyřadí na základě prohlášení, že si jej například chcete ponechat na náhradní díly (tento důvod by ale měli přijmout). Toto ukáže až praxe, co vše budou úředníci uznávat a co ne. Podmínkou zde však je, že se vozidlo nesmí v budoucnu objevit na silnici, jinak je to považováno za trestný čin. Také úředníci mohou v budoucnu kontrolovat, zda je vozidlo využíváno k tomu, co uvedete v prohlášení. Doporučujeme zkontaktovat Váš příslušný registr vozidel a informovat se telefonicky tam. V každém případě musíte přijet s doklady od vozidla a s SPZ do ČR (a popřípadě i s protokolem o ekolog.likvidaci) a vozidlo trvale vyřadit tady u nás.
Agentura Kryštof - 06.01.2009 (15:27:12)
Vážený pane Jakube,
žádný vzor neexistuje a není ani stanoven jednotný postup a případy, ve kterých se vozidlo bude vyřazovat. Zákon pouze nabízí možnost trvalého vyřazení vozidla na základě prohlášení, že vozidlo budete provozovat jiným způsobem než provozem na pozemních komunikacích. Nikde však v zákoně není specifikováno, co "jiný způsob" znamená, je to na posouzení daným úředníkem, zda Vám vozidlo vyřadí na základě prohlášení, že si jej například chcete ponechat na náhradní díly (tento důvod by ale měli přijmout). Toto ukáže až praxe, co vše budou úředníci uznávat a co ne. Podmínkou zde však je, že se vozidlo nesmí v budoucnu objevit na silnici, jinak je to považováno za trestný čin. Také úředníci mohou v budoucnu kontrolovat, zda je vozidlo využíváno k tomu, co uvedete v prohlášení. Doporučujeme zkontaktovat Váš příslušný registr vozidel a informovat se telefonicky tam.
Agentura Kryštof - 06.01.2009 (15:19:25)
Vážený pane Ladislave,
podle sdělení Ministerstva dopravy lze neexistující (rozebrané, zlikvidované) vozidlo trvale vyřadit z registru vozidel ve správním řízení, dle § 13 odst. 1 zákona č. 56/2001 Sb. Pokud motorové vozidlo zaniklo, je rozhodující datum 1.5.2004, kdy začal platit zákon o ekologické likvidaci. Při likvidaci vozu do tohoto data je možné s občanem zahájit správní řízení, kde do protokolu vysvětlí, jak vozidlo zaniklo a zároveň sdělí, že údaje jsou pravdivé a je si vědom občanskoprávní i trestněprávní odpovědnosti. Před vydáním rozhodnutí správní orgán zjišťuje, zda po 1.5.2004 vozidlo nemělo ani jednou sjednané povinné ručení či ani jednou nebyla provedena STK. Pokud budou splněny všechny výše uvedené podmínky, je možné vydat rozhodnutí o trvalém vyřazení.
Od nového roku se nabízí možnost trvalého vyřazení vozidla na základě prohlášení, že vozidlo budete provozovat jiným způsobem než provozem na pozemních komunikacích. Nikde však v zákoně není specifikováno, co "jiný způsob" znamená, je to na posouzení daným úředníkem, zda Vám vozidlo vyřadí na základě prohlášení, že si jej například chcete ponechat na náhradní díly (nemůžete uvést, že již neexistuje, protože by jste musel doložit protokol o likvidaci). Toto ukáže až praxe, co vše budou úředníci uznávat a co ne. Podmínkou zde však je, že se vozidlo nesmí v budoucnu objevit na silnici, jinak je to považováno za trestný čin, což ve Vašem případě nehrozí.
V každém případě musíte nahlásit ztrátu dokladů a SPZ a zahájí s Vámi na úřadě správní řízení, bez něho to nejde.

Podrobnější informace získáte na příslušném registru vozidel, nebo prostřednictvím e-mailové adresy posta@mdcr.cz na Ministerstvu dopravy (Odboru provozu silničních vozidel), do jehož kompetencí tato problematika spadá. Do předmětu e-mailové zprávy uveďte "registrace vozidel".
Jaroslav B - 06.01.2009 (14:51:45)
Ještě mám dotaz k tomu správnímu přestupku, že tedy nebyla změna nahlášena do 10ti dnů - neměl by být po 2 letech promlčen? Předpokládám tedy, že tento přestupek vzniknul 10 dní po faktické změně zakládající povinnost.
Agentura Kryštof - 06.01.2009 (14:24:11)
Vážený pane Jaroslave (LPG),
ano, dostanete technickou na 1 měsíc a po zápisu do TP půjdete na opakovanou technickou prohlídku znovu na STK a tu Vám již dají na 2 roky.
Agentura Kryštof - 06.01.2009 (14:21:46)
Vážený pane Karle,
děkujeme za Váš příspěvek. Souhlasíme s Vámi. I když je to sice pochybení na straně lidí, že nenahlásili danou věc do 10 dní na úřadě, úředníci přece i přesto musí umožnit vyřazení takovýchto vozidel z registru. To, že to chtějí lidem co nejvíce znepříjemňovat či plně znemožnit, vede pouze k tomu, že lidé hledají kličky a jiné způsoby, jak situace vyřešit (viz. nahlášení odcizení vozidla).
Agentura Kryštof - 06.01.2009 (14:13:56)
Vážený pane Radku (Hořák),
ekologická likvidace je povinná od vstupu ČR do EU (tj.od 1.5.2004), do té doby se vozidla vyřazovala na čestné prohlášení. Ovšem ze zákona jste byl povinen nahlásit to do 10 dní. Pokud jste tak neučinil, musíte zažádat o správní řízení, ve kterém Vám můžou udělit pokutu za pozdní nahlášení. Dále se od nového roku nabízí možnost trvalého vyřazení vozidla na základě prohlášení, že vozidlo budete provozovat jiným způsobem než provozem na pozemních komunikacích. Nikde však v zákoně není specifikováno, co "jiný způsob" znamená, je to na posouzení daným úředníkem, zda Vám vozidlo vyřadí na základě prohlášení, že si jej například chcete ponechat na náhradní díly (pokud Vám na úřadě nevyjdou vstříc s první možností a využijete této možnosti, pak nemůžete uvést, že již vozidlo neexistuje). Toto ukáže až praxe, co vše budou úředníci uznávat a co ne. Podmínkou zde však je, že se vozidlo nesmí v budoucnu objevit na silnici, jinak je to považováno za trestný čin, což ve Vašem případě nehrozí.
V každém případě budete celou záležitost řešit na tom úřadě, pod který spadáte nyní podle současné adresy, nejdříve nahlásíte u obou vozidel přestěhování a pak zažádáte o trvalé vyřazení.
Jak jsme již uvedli v předchozích odpovědích, postupy na úřadech se liší, takže záleží na tom, na koho na úřadě narazíte a jak budou vstřícní.
Agentura Kryštof - 06.01.2009 (14:00:39)
Vážený pane Rudo,
jak jsme již uvedli v odpovědi pro pana Luboše a Jaroslava B., zákony nejsou dotaženy do konce, tím se postupy na jednotlivých úřadech liší a vše je o lidech, záleží na koho narazíte. Máte pravdu, že nikdo nemohl vědět, jaký bič si ti "nahoře" vymyslí, ale tím moc operovat nemůžete. Ze zákona jste měl tuto věc nahlásit do 10 dní. Což ovšem nic nemění na tom, že zákonodárci jsou si vědomi toho, že takovýchto hříšníků jsou mraky a tudíž jim musí umožnit situaci nějak vyřešit. Proto se nabízí možnost správního řízení a v něm udělení pokuty za pozdní nahlášení. (viz.odpověď panu Lubošovi)
Agentura Kryštof - 06.01.2009 (13:54:13)
Vážený pane Jaroslave B,
máte pravdu, stát něco na rychlo schválí, ale nedotáhne to do konce, takže vzniká prostor pro pochyby a různé výklady zákona, tudíž to vede k tomu, že na jednotlivých úřadech postupují odlišně a dle svého vlastního uvážení. Nevíme o žádném potvrzení, které by úředníci měli vystavovat, aby to mělo nějakou váhu a mohl jste jej někomu omlátit o hlavu. Můžeme jen poradit pro ty případy, kdy Vám odmítnou něco udělat, neodejít z úřadu, dokud Vám tedy neřeknou, jak se z dané situace dostat a co máte udělat pro vyřešení záležitosti. Pokud neuspějete u úředníka, běžte za ředitelem a pokud ani tam neuspějete, zkuste to ještě výš - Ministerstvo dopravy či média.
Agentura Kryštof - 06.01.2009 (13:44:34)
Vážený pane Luboši,
a neřekli Vám daní úředníci, jaké možnosti tedy podle nich vlastně máte? Můžete jim říct, ať si vyhledají a přečtou zákony platné v té době, kdy se vozidla vyřazovala na základě čestného prohlášení. Nemůžou popřít, že nutnost protokolu ekologické likvidace začala až se vstupem ČR do EU a to bylo 1.5.2004! Samozřejmě, že jste pochybil tím, že jste to nenahlásil dříve, ze zákona jste byl povinnen nahlásit to do 10 dní, ale přece Vám musí umožnit vozidlo trvale vyřadit. Teď nezbývá nic jiného, než aby s Vámi zahájili správní řízení a v tom Vám můžou udělit pokutu až 20 tis.Kč. Pokud na to stále neuslyší, můžete zkusit druhou možnost a to prohlášení, že vozidlo budete provozovat jiným způsobem než provozem na silnici (např.že si jej chcete ponechat na náhradní díly), v tomto případě s Vámi také zahájí správní řízení. Pokud ani na to nepřistoupí a nebudou s Vámi chtít situaci řešit, zkuste to stížností přes Ministerstvo dopravy, nic jiného už Vám nedokážeme poradit. Postupy na odborech dopravy po celé ČR se liší a vše je bohužel o lidech, záleží, na koho zrovna narazíte.
Radek - 06.01.2009 (10:19:23)
Dobrý den,
mám prosbu. U mého vozidla došlo k prasknutí čelního skla od odlétnutého kamínku. Viníka (auto, které jelo přede mnou) jsem zjistil a mám od něj i všechny kontakty a souhlasí s úhradou škody přes povinné ručení.
Jak mám teď postupovat, co všechno budu potřebovat pro nahlášení, můžu auto nechat opravit již niní nebo mám čekat na vyjádření pojišťovny.
Děkuji
Martin K. - 06.01.2009 (00:06:59)
Promiňte,níže jste odpovídal že pro vyřazení z registru na čestné prohlášenío o zlikvidování je potřeba aby auto nemělo technickou prohlídku a povinné ručení po 1.5.2004.Technická tam byla do ledna 2004 a pojistka vypršela ještě dřív,ale dnes jsem nechal již sešrotované auto pojistit,jen podle techničáku u ČPP na měsíc aby mi nenabýhal dluh u ČKP a napadlo mě jestli jsem tu podmínku o pojistce právě neporušil?Popřípadě jestli to nové pojištění mam na uřadě zatajit nebo zda si to mohou nějak zjistit že jsem ho pijistil.Zelenou kartu bych si nechal jako doklad pro ČKP.Nebo co myslíte?Děkuji...
Ota - 05.01.2009 (23:53:43)
Dobrý večer,
jsem Čech žijíci na Slovensku,mám obojí občanství jak České tak Slovenské.Jezdil jsem na vozidle s Českými ŠPZ na Slovensku a tu mi auto dosloužilo,oprava by byla drahá a tak sem se rozhod do vozidla už neinvestovat.Vozidlo je nepojízdné,doprava vozidla do Česka je drahá.Mám dotaz,jakým spúsobem se dá vozidlo odhlásit z ekologické evidence a následovně trvale viřadit s evidence když vozidlo je na Slovensku nepojízdné?
Děkuji
Jakub - 05.01.2009 (23:07:54)
dobrý den,jak by mělo znít čestné prohlášení na vyřazení vozidla z registru aby byla větší šance na úspěch.auto si chci ponechat na náhradní díly
děkuji za odpověď
Ladislav - 05.01.2009 (22:53:50)
Napsali jste mi,že od 1.1.2009 je možno odhlásit z evidence moto_
rové vozidlo bez dokladů a SPZ pouze na čestné prohlášení. Zajímá mě jaký zákon nebo vyhláška o tomto pojednává.
Za odpověď děkuji
Jaroslav - 05.01.2009 (19:37:34)
LPG Š-120. Takže jsem to pochopil tak,že technickou neprojdu,dostanu ji na měsíc, a po té na Úřadě provedou zápis do TP, a dají mě novou STK na 2 roky? Díky
Karel - 05.01.2009 (19:27:21)
Dobrý večer,
reakce na příspěvky pana Luboše a Rudy.Výroky pánů úředníků z Příbrami se dá jenom nazvat AROGANCÍ.Využívají a ještě proti vám využijí svojí ůřednickou moc,poněvadž jestli si budete stát za svým,tak budou argumentovat tím,že jste po ukončení provozu svých automobilů ,měli toto ze zákona oznámit do 10dnů a napaří vám nejvýše možnou pokutu(20000kč).Proto většina lidí,kteří mají obdobný problém,řeší tuto situaci,tak,že na policiiČR nahlásí krádež(nedávno to odvysílala tv nova).Jeto sice pofidérní,ale neexistující vozidlo nejde dohledat.Možná je to jediný možný způsob.Přeji hodně štěstí.

Radek - 05.01.2009 (19:24:20)
Dobrý den chtěl jsem se zeptat mám doma doklady od dvou vozidel auta už fyzicky 8 let neexistují a značky byly uloženy taky do depozitu někdy před 8 nebo deseti lety prostě když se začínalo neomezeně ukládat do depozitu nyní nemám dolkad o ekologické likvidaci vozu protože auta neexistují a zákon o ekologické likvidaci platí pokud vím asi 3 roky takže to tehdy nebylo potřeba ale každopádně ta vozidla nejsou odhlášena a navíc jsem změnil trvalé bydliště takže ta registrace zůstala ještě na staré adresa.Tak mi prosím poraďte co mám dělat pro mě je to každpádně neřešitelný problém.Děkuji vám za odpověď Radek Hořák.
Ruda - 05.01.2009 (18:39:17)
Plně souhlasím s panem Lubošem ohledně jednání ůředníků v Příbrami.Mám podobně stejný problém.Připadámi,že mají radost z toho,aby nám chodily poplatky od ČKP,KDYŽ PRÁVO JE NA NAŠÍ STRANĚ.Jak je možný,že nevyřaděj vozidlo u kterého jednoznačně doložíte,že k 1.5.2004 nebylo provozováno,nemělo stk a ani sjednané poviné ručení.Kdo mohl před pár lety vědět,co příjde za bič na lidi.
Jaroslav B - 05.01.2009 (18:37:13)
Zdravím,
čím víc to čtu, tím míň věřím svým očím... Jak může stát vyžadovat dodržování nesmyslných zákonů, které vedou lidi do bezvýchodné situace s možností likvidačního postihu a na druhé straně si úředníci dělají co chtějí, na zákony kašlou a nikdo s nima nehne. Můžete dát obecnou radu, jak tyto situace na úřadě řešit, jaké potvrzení, že něco neudělají musejí vystavit aby se pak dalo omlátit někomu o hlavu?
Luboš - 05.01.2009 (18:16:16)
dobrý den,dnes sem chtěl trvale vyřadit vozidlo z registru na základě čestného prohlášení,že auto bylo v roce 2003 rozebráno a rozprodáno(doloženo,že auto nemělo STK ani POJIŠTĚNÍ),tudíž se na něj nevztahovala ekologická likvidaceale. Páni uředníci trvali na tom,že s tímto nemám nárok uspět a at nečtu nesmyslný články z novin a internetových poraden,nebo at jim ukážu zákon,který mi dá zapravdu.Nepochodil sem ani u jejich ředitele.Myslíte,že zákon je na mé straně,popř.kam se obrátit.Mimochodem pro všechny´=jde o Uřad dopravy PŘÍBRAM
Agentura Kryštof - 05.01.2009 (17:47:57)
Vážená paní Martino,
v tomto případě opravdu nevím, co Vám mám poradit. Pokud nemáte v ruce vůbec nic, jste v nezáviděníhodné situaci. Na policii jít nemůžete, kupujícího neznáte..Bez jeho údajů ani papírů nevyřídíte nic ani na odboru dopravy. Bohužel v případě jakéhokoliv problému budete za vůz jako vlastník zodpovídat Vy.
Agentura Kryštof - 05.01.2009 (17:42:03)
Vážený pane Bolek,
záleží u jaké pojišťovny máte povinné ručení. Odečítá se v rozmezí od 24 - 36 měsíců za jednu pojistnou událost.
Agentura Kryštof - 05.01.2009 (17:40:35)
Vážený pane Stenli,
trvalé vyřazení vozu je bez poplatku. V případě, že vůz vyřadíte na základě čestného prohlášení a později se zjistí, že je pořád v provozu a jezdí, jedná se o trestný čin.
Co se pojištění týče, mělo by se sjednávat na základě velkého technického průkazu. Hodnoty jako je výkon vozidla, hmotnost vozidla, přesný obsah, číslo velkého TP, určitě v kupní smlouvě nemáte.
 
předchozí  zobrazuji 4331 - 4355 [celkem připomínek: 6147]  další

 

 
Pojištění vozidel   |  email: ppp.krystof@seznam.cz   |  tel.: +420 777 919 791
Copyright 2010-25 |  Design by 360co |  Hosting